החלטות, הסכמי פשרה ועדכונים

 
 
 
פשרה: צומת ספרים תפצה את לקוחותיה בסך של 720,000 ש"ח
עו"ד רם גורודיסקי הגיש לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה ייצוגית כנגד צומת ספרים בעניין מבצעי הטבה על מוצר נוסף, בטענה שצומת ספרים נוהגת שלא לתת הנחה מיטבית ללקוחותיה, שמימשו מבצעי הטבה על מוצר נוסף יותר מפעם אחת במסגרת רכישה אחת. בית המשפט אישר את התובענה כייצוגית בעילות של הפרת הסכם, הפרת תנאי מכירה מיוחדת ואי גילוי.
כעת, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו תפצה צומת ספרים את לקוחותיה בתרומות ספרים בשווי של 720,000 ש"ח.
לעיון בהסכם הפשרה לחצ/י כאן

 
 
 
בית המשפט אישר את הסדר הפשרה בעניין תובענה ייצוגית מדבקות אחריות: חברת טרקלין חשמל ונתבעים נוספים יעניקו פיצוי לציבור רוכשי טובין בסניפיהם, בסך כולל של 2,800,000 ש"ח.
בית המשפט המחוזי ת"א אישר את הסדר הפשרה בעניין תביעה ייצוגית נגד חברת טרקלין חשמל ונגד נתבעים נוספים, בטענה כי הפרו את החובה המוטלת עליהם, שכן הם אינם ממלאים את הפרטים הנדרשים במדבקות אחריות לטובין הנמכרים על ידם. במסגרת ההסדר, יעניקו חברת טרקלין חשמל והנתבעים הנוספים פיצוי לציבור רוכשי טובין בסניפיהם, בסך כולל של 2,800,000 ש"ח.
בשנת 2015 הגיש עו"ד רם גורודיסקי בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת טרקלין חשמל ונגד חברות נוספות אשר מוכרות בין היתר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה. בחודש ינואר 2020 הגישו הצדדים בתיק הסדר פשרה בתביעה הייצוגית לבית המשפט המחוזי, אשר אישר אותו ביום 26/02/20.
לעיון בהסדר הפשרה לחצ/י כאן

 
 
 
 
פשרה: סינמה סיטי תפצה אנשים עם מוגבלות בסך של כ- 2,500,000 ₪
עו"ד רם גורודיסקי הגיש לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה ייצוגית נ' סינמה סיטי בטענה שסינמה סיטי אינה מאפשרת לאנשים עם מוגבלות ליהנות משירות הזמנה וביטול הזמנה של כרטיסי קולנוע באופן מקוון, כפי שהיא מאפשרת לכלל האוכלוסייה ובכך היא מפרה את הוראות הדין, ובפרט נוהגת בניגוד לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. כעת, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו תפצה סינמה סיטי את ציבור האנשים עם מוגבלות, בסך של כ-2.5 מיליון ₪.

 
 
 
 
בית המשפט אישר את הסדר הפשרה בעניין תובענה ייצוגית מהילת הדלק: חברת דלק ונתבעים נוספים יחלקו למתדלקים הטבות בשווי 2 מיליון שקל
בית המשפט המחוזי ת"א אישור את הסדר הפשרה בעניין תביעה ייצוגית נגד חברת דלק ונגד נתבעים נוספים, בטענה למהילת דלקים. במסגרת ההסדר, יחלקו חברת דלק והנתבעים הנוספים הטבה לצרכנים בשווי 2 מיליון שקל.
ב-2006 הגיש עו"ד רם גורודיסקי בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת "דלק" ונגד מספר בעלי תחנות תדלוק באזור ירושלים, בפרשת מהילת הדלק, לאחר שמספר בעלים ומנהלים של תחנות דלק בירושלים נעצרו בחשד למהילת דלק ואחד ממנהלי חברת דלק עוכב לחקירה. בחודש יולי 2017 הגישו הצדדים בתיק הסדר פשרה בתביעה הייצוגית לבית המשפט המחוזי, אשר אישר אותו ביום 6/11/18
לעיון בהסדר הפשרה לחצ/י כאן

 
 
 
אושרה תביעה ייצוגית כנגד צומת ספרים - ת"צ 55389-02-17 וימן נ' צומת ספרים 2002 – שותפות מוגבלת
בית המשפט המחוזי מרכז אישר תביעה ייצוגית כנגד צומת ספרים בעניין מבצעי הטבה על מוצר נוסף, שהוגשה ע"י עו"ד רם גורודיסקי.
צומת ספרים נוהגת שלא לתת הנחה מיטבית ללקוחותיה, שמימשו מבצעי הטבה על מוצר נוסף יותר מפעם אחת במסגרת רכישה אחת.
עילות התביעה הייצוגית שאושרה הן: הפרת הסכם הפרת תנאי מכירה מיוחדת כהגדרתה בסעיף 8 בחוק הגנת הצרכן ואי גילוי כאמור בסעיף 2 בחוק הגנת הצרכן.
הקבוצה שבשמה תנוהל התובענה הייצוגית: לקוחותיה של הנתבעת ב-7 השנים שקדמו להגשת התובענה, שמימשו מבצעי הטבה על מוצר נוסף יותר מפעם אחת במסגרת רכישה אחת ולא זכו להנחה המקסימלית.
לעיון בהחלטה לחצ/י כאן

 
 
 
פשרה: ישראכרט תפצה את לקוחותיה בסך של כ- 1,400,000 ₪
עו"ד רם גורודיסקי הגיש לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה ייצוגית נ' ישראכרט שעניינה הוא האופן שבו גובה המשיבה מלקוחותיה את העמלה בדבר "הפקה או הדפסה של מסמכים המצויים במאגר הממוחשב לבקשת לקוח", כך שכל תדפיס חודשי נחשב אצלה לבקשה חדשה הגוררת תשלום עמלה עבור כל חודש בנפרד. על פי הנטען בתביעה, ישראכרט גבתה עמלה ביתר, כאשר היא גובה עמלת הפקת מידע במכפלת מספר החודשים ולא עבור בקשה בודדת. כעת, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו יפצו ישראכרט ואמריקן אקספרס את לקוחותיהן, בסך של כ-1.4 מיליון ₪.

 
 
 
פשרה: חברה ששלחה מסרוני ספאם תפצה בסך של 600,000 ₪ - לדרמן ואח' נ' עמית החזרי מס בע"מ ואח'
בשנת 2017 הגיש עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בחיפה תובענה ייצוגית כנגד החברות עמית החזרי מס בע"מ, עמית ארבל סוכנות לביטוח (2008) בע"מ, נ.מ שיווק ומכירות בע"מ, וכנגד מנהלן תביעה שעניינה מסרונים המכילים דברי פרסומת בלא הסכמה מפורשת מראש, וזאת בניגוד להוראות חוק התקשורת. כעת, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו יפצו המשיבים את הציבור במזומן בסך 400,000 ₪, לקרן התרומות כאמור בחוק תובענות ייצוגיות ויעמידו חבילות ייעוץ החזרי מס בשווי כולל של 200,000 ₪, עבור 100 הורים לילדים עם מוגבלויות שונות בחינם.

 
 
 
פשרה בתובענה ייצוגית בעניין אי הצגת מחיר כולל - גדיש נ׳ מחסני מזון חינם פלוס
המרכולים מחסני מזון חינם פלוס תפצה את לקוחותיה בסך של 731,754 ₪. כך הוסכם בהסדר פשרה שהוגש לאישורו של בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת תובענה ייצוגית שהוגשה ע"י עו"ד גורודיסקי רם. עניינה של התביעה בטענה כי לפיה הנתבעת פרסמה על גבי שלטים שהוצגו בסניפיה מבצעי מכירה של משקאות החייבים בפיקדון, כאשר צוין על גבי השילוט כי המחיר "אינו כולל פיקדון". ביום 6/12/2017 אישר בית המשפט את התובענה כייצוגית וכעת הגיעו הצדדים להסכם פשרה.


 
 
 
כלל ביטוח תשלם יותר מ־2 מיליון שקל לקשישים שתביעת הסיעוד שלהם נדחתה.
בשנת 2015 הגיש עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו תובענה ייצוגית כנגד כלל חברה לביטוח, בה נטען שכלל מפעילה שיטת בדיקה הפוגעת במבוטחיה בפוליסות ביטוח סיעודי. אדם סיעודי זכאי לקבל דמי ביטוח אם אינו מסוגל לבצע באופן מהותי שלוש מתוך שש פעולות בסיסיות. לפי התביעה, כלל בדקה את המבוטחים בביטוח סיעודי באופן שהפחית את סיכוייהם לקבל תשלומים. לפי ההסדר שהוגש השבוע לאישור ביהמ״ש המחוזי בתל אביב, כלל תשלם למבוטחים בביטוח סיעודי שתביעתם נדחתה סך כולל של 2.15 מיליון ש"ח. הכספים יחולקו באמצעות קרן בראשות שופט/ת בדימוס.

 
 
 
אושרה תביעה ייצוגית בשל שליחת מסרוני ספאם כנגד החברות המפרסמות וכנגד בעל המניות והמנהל שלהן - ת"צ 39525-03-15 עמרם ואח' נ' די.ג'י.אי מדיה בע"מ
בית המשפט המחוזי תל אביב אישר תביעה ייצוגית כנגד 3 חברות וכנגד הבעלים והמנהל שלהן בעניין הפרת חוק הספאם, שהוגשה ע"י עו"ד רם גורודיסקי.
הנתבעות נהגו לשלוח מסרונים (SMS) לנמענים שונים, מבלי לקבל הסכמתם כחוק. בית המשפט קבע, כי בנסיבות העניין, יש לראות בבעלי החברה "כמי שתוכנו של דבר הפרסומת עשוי לקדם את מטרותיו"
עילות התביעה הייצוגית שאושרה הן: הפרת חובה חקוקה – הוראות סעיף 30 א(ב) וסעיף 30 א(ה) לחוק התקשורת וכן עשיית עושר ולא במשפט.
הקבוצה שבשמה תנוהל התובענה הייצוגית: הנמענים אליהם שלחו המשיבים מסרונים בניגוד לחוק התקשורת מיום 1/12/08 (המועד תחולתו של סעיף 30א לחוק התקשורת) ועד מועד אישור התובענה הייצוגית.

 
 
 
פשרה: בנק דיסקונט יפצה לקוחות ב-2 מיליון שקל בגין גביית ריבית פיגורים בניגוד להסכם ההלוואה
בשנת 2015 הגיש עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו תובענה ייצוגית כנגד בנק דיסונט בע"מ, שעניינה גביית ריבית פיגורים על איחור בפרעון הלוואות צמודות מדד, בניגוד להסכם ההלוואה. עו"ד גורודיסקי טען כי בהסכם ההלוואה נקבעה ריבית פיגורים כדלקמן: "ריבית פיגורים בשיעור הגבוה ביותר שיחול בבנק מידי פעם בפעם על משיכת יתר בלתי מאושרת בחשבונות עו"ש דביטוריים במטבע ישראלי", ואילו בפועל הבנק גבה מלקוחותיו ריבית פיגורים בשיעור העולה על כך, שחושבה על ידי הבנק על פי ריבית הפיגורים לפי צו הריבית.
כעת, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו הלקוחות שזכאים להחזר הם אלה שחויבו בריבית פיגורים בגין הלוואות צמודות מדד ב-7 השנים האחרונות. אופן תשלום ההחזר לזכאים ייעשה חלקו בהפקדת כסף לחשבון הלקוח ואם ללקוח כבר אין חשבון פעיל בבנק - בשליחת שיק.

 
 
אושרה תביעה ייצוגית כנגד נגד מחסני מזון חינם פלוס בעניין הפרדת דמי הפיקדון מהמחיר המוצג על המשקאות
בית המשפט המחוזי תל אביב אישר תביעה ייצוגית כנגד מחסני מזון חינם פלוס בעניין הפרדת דמי הפיקדון מהמחיר המוצג על המשקאות שהוגשה ע"י עו"ד רם גורודיסקי.
המדובר בפרקטיקה פסולה של הנתבעת, שאינה מציגה לצרכן כי דמי הפיקדון מתווספים למחיר המשקאות או שהיא מציגה את מחירי המשקאות בנפרד מדמי הפיקדון ומציינת במילים "אינו כולל פיקדון". כתוצאה מכך, הצרכנים מוטעים לחשוב, כי מחיר המשקאות נמוך מזה שנגבה מהם בפועל.
עילות התביעה הייצוגית שאושרה הן הפרת חובה חקוקה והטעיה בניגוד לחוק הגנת הצרכן.
הקבוצה שבשמה תנוהל התובענה הייצוגית: לקוחות הנתבעת שרכשו משקאות בסניפיה אשר לא הוצג המחיר הכולל שלהם, בשבע השנים האחרונות, ושילמו דמי פיקדון עבורם.

 
 
פשרה: רשת המרכולים פרשמרקט תפצה את לקוחותיה בסכום של כ- 700,000 ש"ח
בשנת 2014 הגיש עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בתל אביב תובענה ייצוגית כנגד רשת המרכולים פרשמרקט, שעניינה בשילוט בסניפי הנתבעת של מבצעי מכירה של משקאות כאשר צוין על גבי השילוט כי מחיר המבצע "אינו כולל פיקדון". בכך, נטען נגרם ללקוחות נזק שהוא ההפרש בין המחיר שנגבה בפועל עבור המשקאות לבין המחיר שהוצג ("ללא פיקדון").
בית המשפט אישר את התביעה כייצוגית בשנת 2015, וכעת הגיעו הצדדים לפשרה במסגרתה תפצה פרשמרקט את לקוחותיה בסך הקרוב ל-700,000 שקלים

 
 
פשרה: אסם תתרום לציבור סך של כ - 1.4 מיליון ש"ח בעקבות דליפת אמוניה
בשנת 2012 הגיש עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו תובענה ייצוגית כנגד אסם, שעניינה באירוע דליפת אמוניה שארע במרכז הלוגיסטי של אסם באזור התעשייה חבל מודיעין במהלך יום 23.6.2012. בית המשפט אישר את התביעה כייצוגית בשנת 2014, וכעת הגיעו הצדדים לפשרה במסגרתה תשלם אסם לציבור סך של 1.14 מיליון שקלים, שיחולקו בדרך של תרומה כספית ובדרך של תרומת מוצרים

 
ייצוגית מהילת הדלק: 11 שנים לאחר חשיפת הפרשה - חברת דלק ונתבעים נוספים יחלקו למתדלקים הטבות בשווי 2 מיליון שקל
11 שנים לאחר שהוגשה תביעה ייצוגית נגד חברת דלק ונגד נתבעים נוספים, בטענה למהילת דלקים, הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו יחלקו חברת דלק והנתבעים הנוספים הטבה לצרכנים בשווי 2 מיליון שקל.
ב-2006 הגיש עו"ד רם גורודיסקי בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת "דלק" ונגד מספר בעלי תחנות תדלוק באזור ירושלים, בפרשת מהילת הדלק, לאחר שמספר בעלים ומנהלים של תחנות דלק בירושלים נעצרו בחשד למהילת דלק ואחד ממנהלי חברת דלק עוכב לחקירה.
.